Scena, w której 10-letni Boba Fett trzyma hełm swojego ojca wśród zgiełku toczącej się bitwy, stała się w pewnym sensie ikoną. Śmiertelny cios, jaki zadał Mace Windu swym mieczem, obudził w chłopcu nienawiść do Rycerzy Jedi. I właśnie owa scena staje się żródłem sympatii do przyszłego łowcy nagród – nawet jeśli jego ojciec pracował dla Hrabiego Dooku, ucznia samego Dartha Sidiousa.

Za co podziwiamy Bob’a Fetta ?

Pierwszy raz pojawia się w Imperium kontratakuje, gdzie ma raptem 4 linijki dialogu w scenariuszu. W Powrocie Jedi jego postać już nic nie mówi. Mimo tego zawojował odległą galaktykę.

Enigmatyczny charakter, skrywający wiele zagadek i charakterystyczna zbroja. Zbroja, która posiada własną historię.

Wiemy, że Boba Fett wydostał się z paszczy Sarlacca po wydarzeniach z Powrotu Jedi.Wiemy także,że stracił swoją zbroję.

Jak nie trudno zauważyć, pomimo tego,że młody łowca odziedziczył strój po swoim ojcu, w Imperium kontratakuje pojawia się w innym hełmie niż jego ojciec.

Dlaczego?

Dokładnie jest to wyjaśnione w The Clone Wars sezon 2 – odcinek R2 Come Home. Otóż Bob dokonał sabotażu na statku Endurance Republiki, powodując jego katastrofę na planecie Vangor.

Wykorzystał hełm ojca umieszczając w nim bombę i podrzucając ją wśród szczątków na rozbitym mostku dowodzenia. Doskonale wiedział, że Mace Windu i Anakin Skywalker będą próbowali ratować ocalałych. Wybuch bomby jednak ich nie zabił.

Inny kolor zbroi.

Książka “Boba Fett : Pursuit” mówi nam,że 13 letni przemalował zbroje ojca na kolor zielony.

Dzięki temu, że Boba Fett otrzyma swój własny serial telewizyjny, The Book of Boba Fett, który pojawi się na Disney+ w grudniu 2021 roku, fani Fetta z pewnością uzyskają odpowiedzi na więcej nurtujących ich pytań, miejmy nadzieję, że bez rujnowania nieodłącznej magii postaci.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.