Scena, w której 10-letni Boba Fett trzyma hełm swojego ojca wśród zgiełku toczącej się bitwy, stała się w pewnym sensie ikoną. Śmiertelny cios, jaki zadał Mace Windu swym mieczem, obudził w chłopcu nienawiść do Rycerzy Jedi. I właśnie owa scena staje się żródłem sympatii do przyszłego łowcy nagród – nawet jeśli jego ojciec pracował dla Hrabiego Dooku, ucznia samego Dartha Sidiousa.

Za co podziwiamy Bob’a Fetta ?

Pierwszy raz pojawia się w Imperium kontratakuje, gdzie ma raptem 4 linijki dialogu w scenariuszu. W Powrocie Jedi jego postać już nic nie mówi. Mimo tego zawojował odległą galaktykę.

Enigmatyczny charakter, skrywający wiele zagadek i charakterystyczna zbroja. Zbroja, która posiada własną historię.

Wiemy, że Boba Fett wydostał się z paszczy Sarlacca po wydarzeniach z Powrotu Jedi.Wiemy także,że stracił swoją zbroję.

Jak nie trudno zauważyć, pomimo tego,że młody łowca odziedziczył strój po swoim ojcu, w Imperium kontratakuje pojawia się w innym hełmie niż jego ojciec.

Dlaczego?

Dokładnie jest to wyjaśnione w The Clone Wars sezon 2 – odcinek R2 Come Home. Otóż Bob dokonał sabotażu na statku Endurance Republiki, powodując jego katastrofę na planecie Vangor.

Wykorzystał hełm ojca umieszczając w nim bombę i podrzucając ją wśród szczątków na rozbitym mostku dowodzenia. Doskonale wiedział, że Mace Windu i Anakin Skywalker będą próbowali ratować ocalałych. Wybuch bomby jednak ich nie zabił.

Inny kolor zbroi.

Książka “Boba Fett : Pursuit” mówi nam,że 13 letni przemalował zbroje ojca na kolor zielony.

Dzięki temu, że Boba Fett otrzyma swój własny serial telewizyjny, The Book of Boba Fett, który pojawi się na Disney+ w grudniu 2021 roku, fani Fetta z pewnością uzyskają odpowiedzi na więcej nurtujących ich pytań, miejmy nadzieję, że bez rujnowania nieodłącznej magii postaci.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.