Krótkie opowiadanie autorstwa Gary’ego Whitta pt. „Raymus” wypełnia niewielką lukę pomiędzy Rogue One a Nową nadzieją wyjaśniając ,co naprawdę stało się na pokładzie Tantive IV zanim wkroczyły tam siły Imperium.

Spin-off Gwiezdnych wojen kończy się w momencie,gdy Tantive IV wyrywa się ze szponów Vadera oddzielając się od okrętu flagowego Profundity przed wejściem w nadprzestrzeń.W tym momencie zaczyna się historia kapitana Raymusa, dowodzącego korwetą.

Podczas samotnego ataku Vadera obwody Tantive IV były bombardowane potężnymi wyładowaniami elektrycznymi co doprowadziło do uszkodzeń niektórych układów i awarii.

Jedną z ważniejszych było uszkodzenie motywatora hipernapędu korwety.

Statek startuje w nadprzestrzeń, ale brakuje mu odpowiedniej mocy, by przebyć drogę na Yavin IV, więc Leia zmienia kurs na Tatooine ,nie wyjaśniając tego załodze.

Motywator hipernapędu ulega awarii około ćwierć parseków od pustynnej planety co powoduje wypchnięcie z nadprzestrzeni ,pozostawiając silne ślady szczątkowe z powodu wadliwie działającego napędu. Prowadzi to Imperium prosto do celu.

Jasne jest,że Leia miała zbyt mało czasu na opracowanie jakiegokolwiek planu ucieczki, więc pozostało jej kłamstwo, całkowicie bezpodstawne. Tym bardziej,że Darth Vader przed chwilą obserwował start Tantive IV z Profundity.

Jednak Leia i jej doradcy wierzyli,że zdołają oszukać Imperium.

W końcu Księżniczka miała immunitet,gdy wyruszała na misje dyplomatyczne. Na dodatek zdawali sobie sprawę, że ich model statku, korweta CR90, był na tyle powszechny, że mogli spróbować przekonać Imperium o pomyłce.

Lecz zanim wpadli na ten plan, Imperium wydało Czerwoną Dyrektywę Priorytetową (Priority Red Directive ) nakazującą wejście na pokład wszystkich korwet CR90 i przesłuchanie dowódców przez Imperium. Jednocześnie zawiesiło wszystkie immunitety dyplomatyczne.

Co więcej, wielu członków załogi nie wiedziało,co otrzymali od ekipy Rogue One na Scarif.

Sumując, plan Lei skazany był na porażkę. Wszystkie wydarzenia przedstawione w Nowej nadzieji- i w całej sadze – to jedynie konsekwencja owego planu wymyślonego na poczekaniu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.