The Phantom Menance był właściwie jednym z najbardziej oczekiwanych filmów w historii kina.
Kiedy pojawiły się sprzyjające okoliczności, George Lucas wykorzystując potencjał technologii komputerowej,rozpoczął produkcję kolejnej trylogii.
I tak w 1999 roku na ekrany kin trafiło “Mroczne Widmo”.
Wśród fanów rosły oczekiwania co wiązało się z rosnącą presją skierowaną w stronę ekipy.Wiadomo było,że nie istnieje skuteczny środek aby zadowolić wszystkich.
Natalie Portman, która występowała we wszystkich trzech filmach,tak opisuje swoje odczucia:

“To był trudny okres.Fani Star Wars byli tak bardzo podekscytowani nowymi filmami,że po premierze czuli się zawiedzeni.Ponadto byłam w takim wieku,że nie rozumiałam natury tej potęgi.Kiedy coś jest tak oczekiwane, może praktycznie tylko rozczarować.”

Najnowsza trylogia filmowa Gwiezdnych Wojen miała taki sam oddźwięk jak trylogia prequeli. Może właśnie dlatego,że minęło 20 lat od premiery The Phantom Menace, młodsza generacja fanów wychowała się na oglądaniu prequeli. Dla niektórych było to ich wprowadzenie do franczyzy i wolą ją bardziej niż cokolwiek innego. Natalie Portman tak komentuje to zjawisko:

“Z perspektywy czasu, został on ponownie doceniony przez wielu ludzi, którzy dopiero teraz naprawdę te filmy kochają. Jest bardzo aktywna grupa fanów, którzy myślą, że Trylogia prequeli jest teraz najlepsza. Nie mam wystarczającej perspektywy, by się z tym zmierzyć”, wyjaśniła w wywiadzie dla Empire.

Podczas gdy niektórzy fani Gwiezdnych Wojen wciąż nienawidzą “Ostatniego Jedi” Riana Johnsona, film może stać się wielkim faworytem w nadchodzących latach. Jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić, ale w końcu jest zbyt wiele oczekiwań, by stworzyć coś, co spodoba się wszystkim. Johnson zaryzykował i miał duży opór, a J.J. Abrams jest znienawidzony za to, że grał zbyt bezpiecznie.

Po prostu czas pokaże.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.