The Mandalorian – Rosario Dawson jako Ahsoka Tano

The Mandalorian – Rosario Dawson jako Ahsoka Tano

24/03/2020 0 przez rebell

Według doniesień w drugim sezonie The Mandolarian ujrzymy postać Ashoki Tano.

Będzie to pierwszy występ byłej uczennicy Anakina Skywalkera w filmie aktorskim po debiucie w animowanej serii Star Wars Wojny Klonów w 2008 roku.

Seria Wojny Klonów przedstawiły Ashoke Tano jako padawankę Anakina Skywalkera, który niechętnie przyjął rolę jej mistrza.Jednak po pewnym czasie uczennica i mistrz stali się sobie na tyle bliscy, że nie sposób było ukryć związek Anakina z Padme.Ashoka zachowała tą tajemnice dla siebie.

Opuściła Zakon Jedi przed Rozkazem 66,co pozwoliło jej przetrwać masakrę.

O transformacji Skywalkera w Dartha Vadera dowiedziała się dopiero po latach. Jej głos usłyszała również Rey w kluczowym momencie Star Wars The Rise of Skywalker.

Od pewnego czasu fani Star Wars chcieli, aby właśnie Rosario Dawson zagrała postać Ashoki.

“W sieci trwa cała kampania mająca na celu nakłonienie mnie do zagrania Ahsoki Tano w Star Wars, co byłoby niesamowite”, powiedziała w 2017 roku.

Rosario Dawson zagrała w Daredevil, pojawiła się także w serii Marvel Netflix Luke Cage, Jessica Jones, Iron First i The Defenders.

Ostatnio występowała w Zombieland: Double Tap i Jay i Silent Bob Reboot. Zagrała również w Wonder Woman w Wonder Woman: Bloodlines, The Death of Superman i Justice League Dark.

W wersjii anonimowej głosu Ashoki użyczyła Ashley Eckstein.

Twórca Wojen Klonów i Rebeliantów Dave Filoni miał swój udział w tworzeniu Mandalorianina. Pierwszy sezon serii posiadał w fabule nawet kilka elementów Wojen Klonów i Buntowników, w tym Death Watch i Darkaber. W związku z tym nie powinno dziwić, że Ahsoka – kolejna twórczość Filoniego – również znajdzie się w tej produkcji.

Sezon 2 The Mandolarian ma mieć premierę w październiku tego roku.