Star Wars Underground – nieznany projekt George Lucasa

Star Wars Underground – nieznany projekt George Lucasa

01/02/2020 0 przez rebell

W 2005 roku pojawiły się plotki o nowym projekcie George Lucasa, powiązanym z grą Star Wars 1313. Jednak ani gra,ani ów tajemniczy projekt nie ujrzał światła dziennego.

“Star Wars Underworld” został zapowiedziany już w 2005 roku, George Lucas wielokrotnie jednak podkreślał smutną rzeczywistość – serial był zbyt drogi do zrealizowania. Twórca nie chciał zgodzić się na półśrodki i stworzyć mniej efektowną historię, więc opowieść nigdy nie trafiła na ekrany telewizorów.

O czym byłby serial?

Historia byłaby skupiona na przestępczym światku, a podczas wydarzeń poznalibyśmy między innymi możliwości kartelu Huttów. Co wydaje się bardzo interesujące, serial miałby także przedstawić powstającą Rebelię, a na ekranie pojawiliby się młodzi bohaterowie – między innymi Han Solo i Lando Calrissian.

Wczoraj do sieci wyciekł obszerny fragment skasowanego projektu, który prezentujemy poniżej.

W projekt było zaangażowane Stargate Studios – to prawdopodobnie firma zajmująca się efektami specjalnymi nie dopilnowała materiału, który został opublikowany w Sieci. Chociaż to tylko fragment testowego odcinka, nawet w tym wydaniu całość wygląda imponująco – pamiętajcie, że prace na planie trwały w 2010 roku.

 

Materiał pozwala rzucić okiem na krótki wycinek serialu oraz zakulisowe przygotowania. W filmie możemy zobaczyć szpiega Rebelii wykradającego plany statku kosmicznego należącego do Imperium (Gwiezdny Niszczyciel), a także późniejszą walkę ze szturmowcami. Całość ukazana jest w mrocznym klimacie przywodzącym na myśl skojarzenia z filmem Blade Runner. Widać, że fragment miał posłużyć do sprawdzenia możliwości technicznych oraz ewentualnych kosztów produkcji, dlatego nie wszystkie elementy stoją na najwyższym poziomie. George Lucas ostatecznie nie zdecydował się na stworzenie serialu, bo budżet jednego epizodu przekraczał dziesiątki milionów dolarów. Efekty specjalne miały być ważnym elementem jego dzieła i nie chciał ich ograniczać. Temat zniknął z radarów, gdy wytwórnia Lucasfilm została nabyta przez The Walt Disney Company w 2012 roku. Jednak część pomysłów Lucasa mogła dać podwaliny pod nowe filmy z uniwersum.