Walka pomiędzy Jedi i Sith była zawsze obecna w opowieści o rodzie Skywalkerów. Jednak istnieje trzecia siła, która zamieszkuje odległą galaktykę: przemytnicy, łowcy nagród oraz łajdaki,którzy zarabiają na życie wykorzystując toczącą się wojnę.

Takim właśnie zbirem jest Zorri Bliss, którego postać ujawniono w publikowanych zdjęciach z Star Wars: The Rise of Skywalker

Postać Zorri gra aktorka Keri Russell.

W The Rise of Skywalker Russell spotyka się z J.J. Abramsem – człowiekiem, który nadał jej przydomek, kiedy 20 lat temu po raz pierwszy obsadził ją w programie telewizyjnym Felicity. Abrams już raz zmienił karierę Russell, kiedy przełamał jej niewinny wizerunek za pomocą krótkiej, ale zapadającej w pamięć sekwencji walki w Mission Impossible III z 2006 roku. “Kiedy J.J. tak niespodziewanie dzwoni,” powiedziała Russell zeszłego lata, “fajne rzeczy się zdarzają”.

Wszyscy myśleliśmy, że historia skończyła się w 1983 roku wraz z “Powrotem Jedi“, a potem naprawdę myśleliśmy, że skończyła się w 2005 roku wraz z “Zemstą Sithów”. Ale Gwiezdne Wojny zawsze były bestią niesforną, zbyt dużą i potężną (i dochodową), by można ją było umieścić w jednym filmie, a nawet w trylogii, a nawet w dwóch trylogiach, nie mówiąc już o niezliczonych powieściach, programach telewizyjnych, komiksach, grach wideo, Happy Meals i tak dalej. Teraz Abrams musi zebrać wszystkie te wątki i zamknąć historię, która została zapoczątkowana przez kogoś innego. “To jest wyzwanie tego filmu”, mówi Abrams. “Nie chodziło tylko o to, by zrobić jeden film, który jako samodzielne doświadczenie byłby ekscytujący, straszny, emocjonalny i zabawny, ale o to, że gdybyś obejrzał wszystkie dziewięć filmów, poczułbyś się jak, oczywiście, że tak”.

Poniżej prezentujemy filmik z planu The Rise of Skywalker