Pierwszy dzień Star Wars Celebration 2019 przyniósł fanom więcej niż oczekiwali.Epizod 9 nosi oficjalny tytuł Star Wars: The Rise of Skywalker i przedstawia powrót cesarza Palpatine. To nie jest żart.

W pierwszym zwiastunie  filmu słyszymy, jak Luke Skywalker mówi: “Zawsze będziemy z wami…. Nikt nigdy tak naprawdę nie odszedł”. Tak jak on kończy to zdanie, tak samo znajomy śmiech Palpatine rozlega się w głośnikach.

Dobra, więc według Luke’a Skywalkera nikt tak naprawdę nigdy nie odszedł. To nie wyjaśnia, w jaki sposób cesarz Palpatine wrócił do The Rise of Skywalker. Zanim powstały pierwsze sceny, J.J. Abrams powiedział

Ten film opowiada o nowym pokoleniu i o tym, co odziedziczyli po świetle i ciemności, zadając pytania w obliczu największego zła: “Czy są gotowi?”.

Miłośnicy Star Wars mieli nadzieję na kilka zwrotów akcji i jest to z pewnością duże wydarzenie. Plotki o powrocie Sheev Palpatine trwają od miesięcy, ale traktowano je jak niezwykłe i niewiele osób w to wówczas uwierzyło. Jednak to wszystko jest prawdą i zostało oficjalnie potwierdzone przez trailer Rise of Skywalker. J.J. Abrams będzie miał wiele do wytłumaczenia.

Darth Vader zabił Palpatine w Powrocie Jedi po tym, jak nie mógł znieść tortur swojego syna, Luke’a Skywalkera. Wygląda na to, że mógł przeżyć, choć nie mamy pojęcia, jak to możliwe. Głos Palpatine’a można usłyszeć w “The Force Awakens” z 2015 roku, kiedy Rey dotyka miecza świetlnego Luke’a, który pierwotnie należał do Anakina Skywalkera. Imperator został wymieniony w “Ostatnim Jedi” pod imieniem Darth Sidious przez Luke’a, kiedy rozmawia z Rey’em o upadku zakonu Jedi.

Gdzie indziej w przyczepie Rise of the Skywalker, jesteśmy poczęstowani spojrzeniem na Billy’ego Dee Williamsa z powrotem jako Lando Calrissian. Fani na Star Wars Celebration byli bardzo entuzjastycznie nastawieni do zobaczenia 82-letniego, kultowego aktora na scenie. Pokazano go tylko na chwilę w trailerze. To samo można powiedzieć o zmarłej Carrie Fisher, którą również krótko pokazano w zwiastunie, obejmując Rey’ a łzami. Poniżej można obejrzeć trailer The Rise of Skywalker i posłuchać powrotu cesarza Palpatine, dzięki kanałowi Star Wars Youtube.