Wielkość w Star Wars

Wielkość w Star Wars

07/02/2019 0 przez rebell

Poniższe video prezentuje w sposób sugestywny porównanie wielkości obiektów – ludzi,planet oraz pojazdów – we wszechświecie Gwiezdnych Wojen.Kiedy pierwszy film miał swoją premierę w 1977 roku,nikt nie spodziewał się,że w 2019 roku nadal będzie na topie ciągnąc za sobą całą rzeszę fanów.
W latach 90 i 2000 trylogia doczekała się prequeli i chociaż fani oddzielają je od oryginalnych filmów – wszystko pozostaje jedną wielką franczyzną. Dodatkowo w 2015 roku Gwiezdne Wojny powróciły pod flagą Disneya – tutaj zdania są podzielone – niektórzy w ogóle tych filmów nie uznają ale nie zmienia to faktu,że wszechświat Gwiezdnych Wojen rozrósł się o nowe postacie i pojazdy.

J.J. Abrams wyprodukował, jest współautorem i reżyserem filmu, który w 2015 zarobił miliard dolarów z samej sprzedaży biletów w mniej niż dwa tygodnie. Star Wars: The Last Jedi po pierwszym weekendzie w USA przyniósł 220 milionów dolarów, co oznacza najlepsze otwarcie 2017 roku (wcześniej rekordowy wynik należał do “Pięknej i bestii” – 176,5 mln dolarów). Dla porównania obraz “Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” w 2015 przez pierwsze trzy dni w amerykańskich kinach przyniósł 247,5 mln dolarów.

Ukazały się również dwa spinoffy: Rogue One i Solo. Zainteresowanie franczyzą Star Wars nigdy nie było większe zwłaszcza, że trzeci film z nowej trylogii pojawi się w kinach w tym roku.
MetaBallStudios zamieścił film przedstawiający szczegółowo  obiekty  z którymi większość fanów jest zaznajomiona i uporządkował je w zależności od wielkości. Rezultatem jest prezentacja, która trwa prawie 10 minut.

AT-AT jest imponujący ,mierzący 22,5 metra (około 73 stóp), ale najciekawsze jest to, że dwie naturalnej wielkości wersje są budowane dla Galaxy’s Edge, nowym parku o tematyce Gwiezdnych Wojen w Disneylandzie. Te dwie maszyny AT-AT będą imponująco górować nad gośćmi w Disney Parks w 2019 roku. Oba parki również tworzą Sokół Milennium, ale nie ma słowa o tym, czy będzie on również naturalnej wielkości, która według tego filmu ma 34,75 metra długości (około 114 stóp).