Dziedzic Imperium – Star Wars legendy – Timothy Zahn

Dziedzic Imperium – Star Wars legendy – Timothy Zahn

01/02/2019 0 przez rebell

Timothy Zahn uczęszczał na Michigan State University, uzyskując w 1973 r. tytuł Bachelor of Science in physics (licencjat z fizyki). Następnie przeniósł się na Uniwersytet Illinois w Urbana-Champaign i uzyskał tytuł magistra fizyki w 1975 roku. Doktoryzował się w dziedzinie fizyki, ale jego promotor zachorował i zmarł. Zahn nigdy nie ukończył doktoratu. W 1975 r. rozpoczął pisanie science fiction jako zajęcia hobbystyczne, by po pewnym czasie zostać zawodowym pisarzem.

 

Pięć lat po tym, jak Sojusz Rebeliantów zniszczył Gwiazdę Śmierci, pokonał Dartha Vadera i Imperatora, a resztki starej Gwiezdnej Floty przepędził w odległe zakątki galaktyki. Księżniczka Leia i Han Solo są małżeństwem i oczekują narodzin dziecka. Luke Skywalker stał się pierwszym w długo oczekiwanej linii rycerzy Jedi. Ale tysiące lat świetlnych stąd ostatni z władców Imperatora, wielki admirał Thrawn, przejął dowodzenie nad rozbitą flotą cesarską, przygotował ją do wojny i wskazał na kruche serce Nowej Republiki. Dla tego mrocznego wojownika dokonano dwóch ważnych odkryć, które zniszczyły wszystko, co tak ciężko budowali odważni mężczyźni i kobiety z Rebelianckiego Przymierza.
 
[ai_playlist id=”1106″]

Ciekawostka

Wielu fanów Gwiezdnych wojen uważało, iż gdyby miały powstać epizody VII-IX, powinny one opierać swoją fabułę właśnie na trylogii Thrawna. 2 sierpnia 2007 John Campea z serwisu The Movie Blog napisał nawet list otwarty do Lucasfilm Ltd. w związku z trzecią filmową trylogią, która jego zdaniem powinna być ekranizacją trylogii Thrawna.